Çocuk Bakıcısı Şirketlerine Lütfen Dikkat Edin !

Bir çocuk bakıcısı bulma işinin karabasan haline gelebileceğini bilen bazı girişimciler, Batı ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizin büyük kentlerinde de şirketler kurmuşlardır ve başvuran herkese, gece olsun, gündüz olsun, çocuk bakımı hizmeti sunmaktadırlar.

Bunlardan çoğunun, gazetelerde ilanları yayınlanmaktadır. Ayrıca, hizmetlerinden daha önce yararlanmış arkadaşlarınızdan varsa da, bu konuda bilgi alabilirsiniz. Söz konusu şirketlerin her biri farklı yöntemlerle çalışırsa da, çoğu güvenilir şirketlerdir. Gönderdikleri bakıcılar çoğunlukla, çocuk bakma konusunda eğitici kurs görmüş üniversite öğrencileridir. Şirketler, çalışmak için başvuranlardan, genellikle en az iki kefil isterler; sonra her çocuk bakıcısı adayını güvenilirlik, kişilik, vb. bakımlardan bilgi edindikleri görüşmelerden geçirirler. Sonunda işe alıp, bir kursla gerekli bilgileri edinmelerini sağlarlar.

Bakıcı Ücreti Saate Göredir

Bu şirketlerin hizmetinden yararlanabilmek için, doğal olarak belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Bu ücret genellikle, bakıcının evinizde geçireceği saatlere göre belirlenir. Bazı şirketler, bakıcı gece saat 10.30’dan sonra dönecekse, evine dönüş için taksi parasını da sizin vermenizi isterler.İşiniz düştüğünde bu şirketlerin yararlı olabilmelerine karşılık, her seferinde aynı bakıcıyı göndermelerini sağlamanız olanaksızdır. Bu yüzden, çocuğunuzun bakıcıyla ilişki kurması olasılığı pek yoktur.

Böyle bir şirkete başvuracaksanız, ilk yapmanız gereken, yukarda da söylendiği gibi, şirketin güvenilirliği, çalışma yöntemleri konusunda bir ön soruşturma yapmaktır. Çoğunun gönderdiği bakıcılar güvenilir olmakla birlikte sonuçta hiç kimse işini yitirmek istemez her meslekte olduğu gibi, bu meslekte de kural dışı kişilerle karşılaşma olasılığı vardır. Bu yüzden, şirketten, çalıştırdıkları kişileri nasıl seçtikleri konusunda bilgi almayı da unutmayın ve herhangi bir kuşkunuz olursa, kendiniz araştırabilmek için, gönderecekleri bakıcının kefillerini öğrenin.

HAZIRLIKLI OLUN !

Bir çocuk bakıcısından yararlanmak, anne ile babaya iyi bir gece geçirmek için eşsiz bir olanak sağlar. Ama gecenizin bir telefonla yarıda kesilmemesi için, bakıcınızın ve çocuğunuzun ya da çocuklarınızın gereksinime duyacakları şeyleri önceden hazırlayın. Yatağında iyice sarılıp sarmalanmış uyuyan bebeğinizi bırakıp çıkarken, pek az şeyin gerekli olabileceğini düşünmek kolaydır; ama ya uyanırsa?

Bakıcı tarafından saati gelince yatağına yatırılabilecek daha büyük bir çocuk da. Yatırılırken yanına alışkın olduğu oyuncağın verilmesini ve masal dinleme gibi alışkanlıklarının yerine getirilmesini isteyecektir.Bakıcının acil bir durumda gereksinme duyabileceği şeyleri hazır edip etmediğiniz konusunda kuşkularınız varsa, bu sayfadaki resimleri gözden geçirin ve bunların evinizde her zaman el altında bulunup bulunmadıklarını, bakıcının bulmak için aramak zorunda kalıp kalmayacağını düşünerek, gerekli önlemleri alın.

The post Çocuk Bakıcısı Şirketlerine Dikkat ! appeared first on Sağlık ♥ Hastalık.