Koç Burcu:  Cesaretleriyle bilinen Koç’lar, çocuklarınamda cesaretli olmayı aşılayacak anneler olurlar. Hayatta karşımıza çıkabilecek her engeli, aşılması gereken ufak sorunlar olarak gören Koç burcu anneleri, çocuklarına iradeli ve kararlı olmayı teşvik edecektir. Koç burçlarına göre yürekli olmak, aynı zamanda tüm yetenekleri ortaya çıkaracak bir güce sahip olmak demektir. Koç anneleri, hayatın her alanında sahip oldukları savaşçı yapıyı, çocuklarına da öğütleyecektir. Engelleri deneyim olarak görmenizi sağlayacak Koç anneleri, bu deneyimlerle olgunlaşmanızı sağlayacaktır. Özgürlüğünüzü kısıtlamadan, yaptığınız tercihleri gözlemleyecek, yaptığınız hatalarda ise adil bir yargılayıcı olacaktır. Bir anne olarak tek arzusu, evladının cesur, güçlü ve dürüst olmasıdır.

 

Boğa Burcu:  Bu burcun anneleri, çocuklarına çok düşkündürler. İlk görüşte sert bir yapıya sahip gibi dursalar bile ne kadar yumuşak kalpli oldukları , çocuklarıyla kurdukları duygusal bağ üzerinden gözlemlenebilir. Boğa burcu, her zaman mutfağa düşkün olmuştur. Hamilelik döneminde en çok kilo alan burçlardan biri olacaktır. Aynı zamanda, yapacakları güzel yemeklerle, çocuklarının da kilolu olma ihtimali yüksektir. Boğa burcu annleri, şefkatli yaklaşımları sayesinde çocuklarına her zaman yakın olacaktır. Dokunmaktan çok hoşlanırlar. Sevgilerini, dokunarak ifade ederler. Çocuklarına duydukları bağlılık ve sahiplenme ise çocuklar büyüse de, onlardan kopamamalarına sebep olabilir. Boğa burcu anneye sahip olan bir çocuğun yapacağı en büyük hata, sabırsız davranmak olacaktır. Sabırsızlık ve acelecilikten nefret eden Boğa kadını, birden ani parlamalar yaşayabilir. Geleneklerine çok bağlı olan bu burcun, çocuğunu geleneksel yapıya uygun yetiştirmesi olasıdır.

 

İkizler Burcu: İkizler burcu annesi, duygusal yapısını olabildiğince saklamayı tercih eder. Her konuda mantıklarını kullanarak hareket etmeleri, duygusal açıdan soğuk bulunmalarına neden olabilir. Lakin bu durum sayesinde, yaşanan sorunlarda asla panik yapmayan anneler olurlar. İkizler kadınının sosyal yanı, çok eğlenceli ve aktif bir anne olmasını sağlar. Çocukları da, sosyal yanı ağır basan kimseler olur. Bir tarafta olabildiğince eğlenceli bir anne varken, bir yanda da disiplinli bir anne görürüz. Çocuklarının eğitimine destek olurlar, hatta küçük yaşta okula başlayan çocukların anneleri genelde İkizler burcundandır. İkizler kadınının çocuğu, erken yaşta yürür ve konuşmaya başlar. Okula gitmeden önce alfabeyi, sayı saymayı öğrenen çocuğun annesi yine ikizlerdir. Zeki olan bu anneler, çocuklarının aklından geçenleri kolayca çözer ve sorunları sistemli bir yapıyla çözmeye çalışırlar. İkizler burcu annesi, çocuğunu bir birey gibi yetiştirir, bu sebeple özgüveni yüksek evlatlara sahip olurlar.

 

Yengeç Burcu: Burçlar arasında geçmişe ve geleneklere en bağlı anneler, Yengeç burcundan çıkar. Evcimen bir yapıya sahip olan Yengeç burcu, anne olacağı günün hayalini kurar. Anne olduğunda ise çocuklarını huzurlu bir yuvada yetiştirmek en büyük hayalleridir. Yengeç burcu annesi olan çocuklar, çok şanslıdırlar. Çünkü sonsuz bir sevgi ve şefkate boğulmuşlardır. Bitip tükenmeyecek bir anlayış ise cabası. Bu burcun anneleri, çocukları için hiçbir fedakarlığı yapmaktan kaçınmazlar. Çocuklarının hayatının, her alanında olmak isteyecektir. Bu arzu, zaman zaman sevimsiz bir müdaheleciliğe dönüşebilir. Bu fedakar anneye son derece bağlı olan çocuklar ise eşlerinde de aynı tutumu bekler. Özellikle sizi sürekli olarak annesinin yemekleri, annesinin söyledikleri, annesinin gülüşü ise kıyaslayan bir erkekle beraberseniz, bilmelisiniz ki annesi mutlaka Yengeç burcudur.

 

 

Aslan Burcu: Bir Aslan burcu annesine sahipseniz, kesinlikle söylediklerine karşı çıkmayın. Başkalarının yanında onunla inatlaşmayın. Ona yapacağınız diğer büyük kötülük ise istedikleri konularda başarısız olmanızdır. Aslan burcu kadını, baskın kişiliğini anneyken de gösterir. Hatta bu güçlü kişilikleri yüzünden çocukları zaman zaman kendilerini yetersiz hissedecektir. Bir taraftan çocuklarına aşılması zor engeller koyan Aslanlar, diğer taraftan ise yardımlarını esirgemeyeceklerdir. Sevgi göstermeleri bile tiyatral bir haldedir Aslan burcu annelerinin. Sevgi göstermeyi iyi bildikleri kadar, ceza vermeyi de iyi bilirler. Kendilerine ve yaşadıkları hayat tarzına düşkündürler. Çocukları uğruna taviz vermezler. Çocuklarına çok düşkün olsalar dahi bunu belli etmek istemezler. Bir Aslan burcu annesine, sakın çocuklarını şikayet etmeyin. Onlar, çocuklarının hatalarını başkaları görsün istemezler ve asla kabullenmezler. Kendisini ve çocuklarını her zaman pohpohlatmak isterler. Aslan burcu çocuklarının talihsiz tarafı, kaç yaşına gelirlerse gelsinler anne onayını almak zorunla olmalarıdır.

 

Başak Burcu: Evlerine ve temizliğe düşkünlükleriyle bilinen bu annelerin, ne kadar takıntılığı olacağı su götürmez bir gerçektir. Çocukları küçük yaştayken nerede, ne yapmasını gerektiğini bilir. Onların çocuklarında kir, leke ve dağınıklık görmeniz mümkün değildir. Ve eğer siz, onun bu titizliğini görmezden gelirseniz bu anneyi çıldırtabilirsiniz. Onun özverisini farketmeniz gerekmektedir. Her şeyden önce bu anneler, mutlaka ekonomik olacaklardır. Ekonomik derken, sadece maddiyat aklınıza gelmemeli. Başak anneleri duygusal açıdan da ekonomik bir durum sergileyecektir. İyi bir öğretici olan bu anneler, ekonomik olma durumu sebebiyle duygularını sıcak bir biçimde karşı tarafa aktaramaz. Dünyayı eleştirmekle yükümlü bu annelerden, çocuklarının pay almadan büyüyeceğini söylemek mümkün değildir. Hatta bazen çocuklarını bunaltacak derecede eleştirel olurlar. Bu kadın, annelik görevini ‘hizmet etmek’ üzerine kurar. Lakin bütün bunların yanı sıra, size karşı her zaman ilgili ve nazik davranan bir anneniz olacaktır.

Terazi Burcu: Şunu bilmelisiniz ki, sahip olunabilecek en sosyal anneye sahipsiniz. Hayatınızın her alanında etkili olan, sıcak, tatlı, güleryüzlü, sanata düşkün ve size farklı bakış açıları kazandıran bir anneniz var. Hatta arkadaşlarınızın da, annenizle iyi arkadaş olmak istemesi sizi kıskançlığa itebilir. Genel olarak, sizi güzel ve estetik olana yönlerdirmeye çalışan bu kadın, Güzel Sanatlar alanını seçerseniz, havaya uçacak tek burçtur. Hatta sizin için ideal gördüğü alan budur. Genel olarak tatlı dille çok kolay ikna olan bu anneyi, suistimal etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bunu hissettiği zaman, içinden nasıl bir canavar çıkacağına inanamayabilirsiniz. Çok yapıcı olan annenizin, yakıcı tarafına inanamayacaksınız. Terazi annelerinin çocukları küfür etmez, kaba olmaz. Saygı görmek terazi kadını için çok önemli olduğundan, çocuklarını da saygılı bireyler olarak yetiştirecektir. Anneniz, her fikrinizi anlamaya çalışıp, saygı gösterecektir. İzin almayıp, haber veren çocukların anneleri mutlaka Terazi’dir. Ona yalan söylemediğiniz sürece, ömür boyu eğlenceli bir arkadaşlık sürdürebilirsiniz.

 

Akrep Burcu: Bu burcun kadını sadece anne değil, hem öğretmen hem arkadaştır. Çok idealist bir anneye sahip olduğunuzu bilin. Sizin her zaman güçlü ve kafanıza koyduğunuzu yapan biri olmanızı ister. Başarısızlığa hayatında yer yoktur. Sizin hayatınızda olmasına da tahammül edemez. Özellikle eğitim hayatınızda, çok zorlayıcı bir anne olabilir. Size çok bağlı olurlar ama bu bağlılıklarını sevgi ile ifade etmekte zorlanabilirler. Yaptığınız hatalara dikkat edin! Onların hayatında hataya yer yoktur. Ayrıca yapılan hatayı unutmaya ve affetmeye meyilli değillerdir. Sizi çok ama çok iyi tanırlar. Bütün eksilerinizi, zayıf yanlarınızı bilirler. Fakat bunun yanı sıra, güçlü ve yetenekli olduğunuz tarafları bilmeleri, sizi başarılı olacağınız alana yöneltmelerine  yardımcı olur. Bir ömür boyunca, yanında kendinizi koruma altında hissedeceğiniz, güçlü annelere sahipsiniz.

 

Yay Burcu: Çocuklarıyla beraber gezmeye en meraklı burç sizsiniz. Çocuklarınızın, annesi olmaktan önce arkadaşı olmak istersiniz. Fakat bu birliktelik asla sıkıcı olmaz. Çünkü çocuklarının bağımsızlıklarına da aynı ölçüde önem verirler. Size her zaman özgüven aşılayacak olan bu anneler, bunu şefkatle yapacaktır. Sizi, kendi deneyimlerinizi yaşamanız için serbest bırakacaktır. Değişik kültürlere, yemeklere, müziklere açık olan çocuklarının anneleri genelde Yay’dır. Onlar, her şeye meraklı olarak yetiştirilmişlerdir. Size iyi bir eğitim aldırmak için pek çok fedakarlık yapacaklardır. Ayrıca, bir Yay annesine sahipseniz, en çok seyahat eden çocuk sizsiniz demektir. Disiplin sağlama konusunda zorlanan bu anneler, her türlü soruna güler yüzle yaklaşmayı bileceklerdir.

 

Oğlak Burcu: Burçlar kuşağının en geleneksel, en ciddi ve en sorumluluk sahibi annesine sahipsiniz. Bunu bilin ve öyle devam edin. Muhtemelen iyi bir eğitim hayatınız, başarılı bir kariyeriniz olacaktır. Akademisyen veya hukukçu olma ihtimaliniz çok yüksek. Zaten iyi bir kariyeriniz yoksa, annenizin gözünde başarısız bir çocuk oldunuz demektir. Farklı bir alanda çalışmak istemenizi, ilk başta tepki ile karşılayabilirler. Bu annenin gözünde, şımartılmaya kesinlikle yer yoktur. Fazla sevgi gösterisinde bulunmaz. Bundan kendi boğulduğu için, çocukları da boğulacak zanneder. Lakin, annenizin duygusal açıdan çok hassas olup, size belli etmediğini bilin. Her zaman sizi kollar. Bunu size hissettirmeden yapmak için çok uğraşır. Saygısızlık, onu gerçekten yaralar. Fakat, her şeye rağmen sizi sahiplenmeye çalışmaktan vazgeçmez.

 

Kova Burcu: Arkadaşlarınızın annelerine bakıp, annenizi değerlendirmek gibi bir hata yapmayın. Sizin anneniz, kimsenin sahip olamayacağı değişik biridir. Bu annenin çocukları, büyüdükçe çevreleri ile olan farklarını algılarlar. Çünkü siz çocuğunuzu, kendinize has şekilde büyütmüşsünüzdür. Asla normlara uyan bir anne değilsiniz. Haliyle, çocuğunuzun da pek standart olması beklenemez. Bir kere, hayatını çocuğuna göre düzenlemeyi kesinlikle reddederler. Sizi asla cezalandırmazlar. Bildiği her şeyi size öğretmek onun tutkusudur. Her şeyi sorgulayarak büyümenizi isterler ve size farklı bakış açısı kazandırırlar. Ayrıca sürekli olarak onaylanmaktan nefret ederler, onun için ideal çocuk, fikirlerini özgünce ortaya koyan çocuktur.

 

Balık Burcu: Dünyanın en duygusal annesine sahipsiniz. Ayrıca en iyi kalpli… Daha anne olmadan, anneliği fazlaca gözlerinde büyütürler. Bu yüzden size, kutsal bir varlıkmış gibi yaklaşmaları olasıdır. Size fazlaca bağlanırlar. Bu bağlılık, kimi zaman sizi boğabilir. Ayrıca istediğiniz her şeyi elde etmeniz için elinden geleni yaparlar. Çocukları, en şımarık olan kadınlar Balık’lardır. Hatalarınızın, kusurlarınızın anneniz tarafından affedilme hızına siz bile şaşıracaksınız. Başarısız olursanız, başınızı yaslamak için omuz bulmanız vakit almaz. Hobi edinmeniz için elinden geleni yapacaktır. Hatta küçük yaşlarda sizi farklı kurslara göndererek, deneme tahtası haline getirmeleri olasıdır. Ve bu kararları alırken, asla size danışmaz. Hayatta her ne yaparsanız yapın şunu unutmayın, siz annenizin gurur kaynağısınız.