Hassas Ciltli Bebek

Bebekler ne güzel kokarlar değil mi? Ciltleri çok güzel ve bir o kadar da hassastır. Ve tamamıyla size ihtiyacı vardır melek gibi bebeğinizin.  Altını kirlettiğinde rahatsız olur ve ağlamaya başlar, bazen ağlamazlar ve farkında olmazsanız bir süre sonra asit cildini tahriş eder ve pişikler olur yakar derisini. Bazen elinizden geleni yaparsınız ciğer gibi olur derisi. Bazen de hiçbir şey yapmasanız da o çok rahattır ve memnundur hayatından. Her bebek ayrı ayrı ama hepsinin mutlaka ciltleri hassastır. Kimisi biraz fazlaca hassas olabilir. Bir bebek bezi her bebeğe iyi gelecek diye bir şey yoktur mesela. A markası sizin bebeğinize çok iyi gelirken başka bir bebekte çok kötü sonuçlar alınabilir. Onun bebek bezi de size yaramayabilir. En pahalısını alsanız da fark etmez.  En ucuzu en pahalısından daha iyi de gelebilir. Belki üstünde denemek tamamıyla size muhtaç bebeğiniz için iyi görünmeyebilir fakat ortada yanlış giden bir şeyler varsa yapabileceğiniz pekte bir şey yoktur.

Aşılar ve Hastane

Bebeğinizin bakımında aşılara çok dikkat etmelisiniz.  Sağlık ocaklarında sizin için hemşire, ebeler bebeğinizin geleceği için beklerler. Aşılama bir bebeğin hayatını kurtarabilir. Örneğin ağır geçen bir hastalık için aşı yapılması o hastalığı vücudun tanımasını ve erken bir şekilde antikor üreterek vücuttan atmasını sağlar. Bebeğiniz büyürken kan durumu D vitamini gibi ihtiyaçlarına da bakılır. Düzenli olarak kontrollere giden biriyseniz eğer Bebeğinizin vitaminleri yerinde kan durumu iyi ve sağlıklı bir şekilde gelişir. Hatta sizi düzenli olarak takip eden bir doktorunuzun olması da iyi olacaktır. Bebeğiniz hakkında her şeyi bilir ve en ufak bir sıkıntınızda ona koşabilirsiniz. En doğru tedaviye de o karar verebilir.

Sizin Rolünüz

Bebeğinizin bakımında sizin rolünüz tahmin edilebileceği gibi büyüktür.  Bebeğiniz neyi sever neyi sevmez nasıl daha rahat eder nasıl daha iyi beslenir hangi şekilde ona daha iyi ve güzel bir ortam sağlarsınız bunların hepsini iyi teşhis etmeli ve uygulamalısınız. Unutmayın ki bütün dünyası siz olan bir canlıya sahipsiniz ve yapmanız gereken tek şey ona gerektiği gibi bakmak. Bu yüzden de en ufak ayrıntısına kadar onu incelemeli ve onun ihtiyaçlarını karşılamalı bebeğinizin bakımını en iyi bir şekilde yapmalısınız. Belki de gözden kaçırmadığınız bir ayrıntı bebeğinizin bütün hayatını etkileyebilir. Bu yüzden de tamamıyla size muhtaç bir canlıyı hiçbir şekilde ihmal etmeyin.