Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak Tavsiyeler!

Kadınların en büyük hayaliden birisi, kuşkusuz anne olmaktır. Bunun için yumurtlama dönemlerinde cinsel ilişkiye girilmesi çok önemlidir. En iyi hamile kalınacak zaman, yumurtlama dönemine rastlamaktadır. Bu dönemin hesabını yaparak, kendinizi o güne hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında hamile kalmanızı sağlayacak veya kolaylaştıracak yöntemler var. Şimdi bunları yazalım.

  • Düzenli şekilde cinsel ilişkiye girilmesi: Evlilikte düzenli bir cinsel ilişkinin olması hamileliği kolaylaştıracak en sağlıklı yoldur. Spermlerin kadın vücudunda canlı kalmasını ve yumurtlama döneminde vazifesini yerine getirmesini sağlar. Bunun için kadın ve erkeğin her zaman birbirlerine yakın olması gerekir. Düzenli birliktelik, hamileliğin daha erken ve rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.
  • Kafeinden uzaklaşın: Hamile almak isteyenler kafein içeren içeceklerden uzak durmaları gerekiyor. Yapılan araştırmalar, kafeinli içeceklerin hamileliği zorlaştırdığı söylenmektedir. Bu bakımdan kadınların kafeinden uzak durması lazım.
  • Erkeğin dikkat etmesi gerekiyor: Özellikle yaz aylarında erkek yumurtalıkları sıcaktan etkilenir. Halbuki döllenmenin söz konusu olması için erkek yumurtalıklarının da serin tutulması önemlidir. Bu bakımdan giyilen iç çamaşırları ve pantolonlar bol olmalıdır.
  • Diyet yapılmaması gerekiyor: kadınları hamile kalmak istedikleri zaman sürecinde diyet yapmamaları gerekiyor. Vücuda alınmayan kaloriler, üreme hormonlarının salgılanmasını azaltıyor. Buda hamileliğe engel olabiliyor.
  • Beslenmeye dikkat: E vitaminleri bakımından zengin besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Hücre yenilenmesini sağlayan e vitamini, erkek ve kadın için mükemmel bir vitamindir. Erkek için aynı zamanda selenyum içeren besinlerin tüketilmesi gerekir. Sperm sayısının artmasını sağlayan selenyum, testosteron miktarının da artmasını sağlar. Aynı şekilde c vitaminin de tüketilmesi gerekir. Spermlerin daha kaliteli ve işlevsel olmasını sağlar.
  • Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi maddeler üreme organlarını doğrudan etkiler. Bu nedenle sigara ve alkol kullanımının terk edilmesi gerekiyor. Hamileliğin söz konusu olması için mutlaka sigara içilmemesi gerekir.
  • İlaç kullanımının bırakılması: Eğer ilaç kullanıyorsanız, bunların bırakılması gerekir. Tabi doktorunuza başvurduktan sonra ilaçların kullanımı bırakın. Kesinlikle kullanmanız gereken bir ilaç varsa, doktorunuzla görüşün. Hamileliğe etkisi olup, olmayacağını öğrenin.
  • Ağrı kesiciler: Kadınların ağrı kesici kullanması, gebeliğin tehlikeye düşmesine sebep olur. Bu nedenle hamilelik süreci içerisinde kesinlikle ağrı kesicilerin kullanılmaması gerekir.