Bebek Giyimi ve Sağlık

Egzemalı bebeklerin yünlü ve sıkı kıyafetler giymemeleri gerekir. Nemlendirici kullanmalıdır. Bunun dışında kırmızı ve kaşıntılı deri döküntülerine doktorunuzun uygun gördüğü ilaçlar verilmelidir. Deri dökülmelerine neden olan, altta yatan alerji bulunup tedavisine bir an evvel başlanmalıdır. Bu çocukların çoğunda süt, yumurta ve çikolata allerjisi çok sık görülür. Katkı maddesi içeren gıdaları tüketmemeye azami özen gösterilmelidir.

Egzema tehlikesi

Annenin tükettiği gıdalar anne sütüyle de geçebilmekte olduğu için anneninde tüketmiş olduğu gıdalara hassasiyet göstermelidir. Anne sütüyle beslenen bebeklerin anneleri bebeğin alerji olduğu gıdayı tüketmemelidir. Lakin annenin diyetinden egzema etkilenmiyorsa anne diyet yapmayabilir. Deri dökülmesi yaşayan ve Egzeması olan çocuklar ilerde astım ve alerjik nezle açısından yüzde 60-70 risk taşırlar.

Bebek giyimine dikkat

Özellikle vücudun ana organları olan Akciğerlerde hırlama çok sık olur. Bu durum gözönünde bulundurularak astım ve alerjik nezle belirtileri yönünden sıkı takip edilmelidir. Egzema, gıda allerjisi , astım ve alerjik nezlenin sırasıyla çocukta gelişmesine alerjik yürüyüş diyoruz. Hayatın olağan akışında görülen ayrı ayrı hastalıklar gibi görünsede egzemayı basite almamalıyız.

The post Bebek Giyimi ve Sağlık Önerileri appeared first on Sağlık ♥ Hastalık.